Kulturno naravoslovno društvo Naša zemlja v šolskem letu 2017/2018 razpisuje literarnilikovni in fotografski natečaj

»Moja domovina – poznam tvojo kulturno dediščino?«

Tema za likovne izdelke je stavbna in arheološka dediščina bližnjega okolja. Ozrite se naokrog in poiščite zanimive stavbe, trge, spomenike, mestna središča, dvorce, gradove, znamenja, mostove, kozolce, etnološke zbirke starega orodja, pastirske stane, mline… V svojih prispevkih naj se avtorji vživijo v raznovrstne dogodke žive kulturne dediščine Slovenije, ki je neločljivo povezana z etnološkimi in stavbnimi posebnostmi. V bližnji okolici lahko najdete marsikaj zanimivega na domačijah z etnološkimi zbirkami in še živimi dejavnostmi, kakršna so npr. oglarstvo, mlinarstvo, kovaštvo… . Muzeji vas bodo povezali s časi, ko so tod nastajali po vsej Evropi zaželeni slamniki ali izdelki iz lanenega platna in ko so prebivalci živeli le od brodarstva. Podeželska stavbna dediščina vas bo presenetila npr. s kozolci kot izjemnimi sušilnimi napravami, kjer so se odvijale prenekatere dogodivščine, pastirski stani in gradovi vam bodo pričarali skrivnostno življenje v preteklosti, potep med znamenitostmi mest vas bo postavila zopet v povsem drugačen čas in okolje, s svojimi, drugačnimi zgodbami.

Natečaj je namenjen učencem od 1. do 9. razreda vseh osnovnih šol v Republiki Sloveniji, šol s slovenskim učnim jezikom v zamejstvu, dijakom različnih srednjih šol v Sloveniji in v zamejstvu.

Podrobnosti in prijava v razpisu.