V torek, 13. februarja, je v Dvorani Golovec v Celju potekal 12. mednarodni sejem učnih podjetij. Na sejmu se je predstavilo kar 51 različnih učnih podjetij iz cele Evrope.  Sodelovale so šole iz Slovenije, Hrvaške, Bolgarije, Litve, Italije in Avstrije. Šolski center Postojna je predstavljalo učno podjetje BLiZ d. o. o., ki se ukvarja z izdelavo in prodajo biološko pridelane kozmetike.

Dijaki tretjega letnika Ekonomskega tehnika se vsako leto udeležijo sejma učnih podjetij, na katerega se pripravljajo več mesecev. Sami morajo postaviti stojnico, pripraviti različen promocijski material ter celotno podjetje povezati v zgodbo, ki jo predstavijo na sejmu. Dijaki imajo priložnost fizično poslovati z drugimi domačimi in tujimi podjetji, spoznati trende v marketingu ter povečati prepoznavnost lastnega podjetja.