V ponedeljek, 7. maja 2018 je bil v Kulturnem domu Postojna letni koncert  Big Banda ŠC Postojna. Skupina, pod vodstvom mentorja Tomaža Nedoha, deluje na šoli od leta 2010, ko je nastala na pobudo tedanjih dijakov  šole.

Že v prvem letu delovanja je Big Band v sodelovanju z dramskim krožkom ustvaril muzikal Inštrukcije iz življenja. Mentorica dramskega krožka profesorica Katja Koren Valenčič, ki je prispevala scenarij in režijo, Tomaž Nedoh na čelu Big Banda in več kot 50 nastopajočih je s svojo vztrajnostjo in predanostjo izpeljalo umetniški projekt, ki je zahteval veliko vaj, usklajevanja in neomajne vere vase in svoje sodelavce. Po prvem muzikalu so se zvrstili še štirje, pri katerih se je v vlogi mentorice pridružila še prof. Eva Kristan.

V vseh teh letih se je Big band predstavil že na kar na 80 nastopih ter poživil marsikatero šolsko in drugo prireditev. Ob obeležitvi 70-letnice šole pred dvema letoma so se aktualni zasedbi pridružili tudi bivši člani/dijaki, kar je sijajno poudarilo skupinski duh in pomembnost sodelovanja.

Tudi na letošnjem koncertu se je aktualnim članom pridružilo nekaj bigbandovcev iz preteklih generacij. Koncert pa je s svojim nastopom popestrila  vokalna skupina v sestavi: Ria Ileršič, Ayla Smaić, Katarina Kocman ter nekdanja bigbendovka Gaja Udovič.

V prvem sklopu smo slišali skladbe:

• GHOST BUSTERS
  • EASY LOVER
  • DON’T KNOW WHY
  • ROUND AND ROUND

V nadaljevanju pa so nam bigbandovci predstavili še skladbe:

• CRAZY LITTLE THING
  • FEELING GOOD
  • EYE OF THE TIGER
  • I WILL SURVIVE

Čestitke vsem nastopajočim in mentorju za odlično izveden nastop. Veliko uspeha v nadaljnjih letih delovanja!