Na knjižnem sejmu v Frankfurtu so 10. oktobra 2018 podelili nagrade BELMA (Best European Learning Materials Awards) za najkvalitetnejša učna gradiva, ki nastanejo v državah Evrope. Bronasto nagrado v kategoriji učbenikov za srednjo šolo je prejel nov učbenik za zgodovino v 1. letniku gimnazij Zgodovina 1, Prazgodovina in stari vek, založba Mladinska knjiga. Zlato medaljo v kategoriji učbenikov za srednjo šolo je letos prejel švicarski učbenik za geografijo, srebrno pa nemški učbenik za nemščino kot tuji jezik.

Soavtorica nagrajenega slovenskega učbenika je profesorica zgodovine na naši šoli, mag. Sonja Škrlj Počkaj, v evalvacijski skupini za vrednotenje učbenika pa je sodelovala tudi Danijela Horvat, profesorica geografije in zgodovine.

Učbenik za zgodovino je v kombinaciji z interaktivnim gradivom zasnovan kot sodobna knjiga, ki je dijaku sopotnica na poti odkrivanja preteklosti in samih sebe, zgodovina pa je pri tem učiteljica za življenje.

Več o nagradi na spletni strani založbe Mladinska knjiga: Nagrada učbeniku za 1. letnik

Soavtorici nagrajenega slovenskega učbenika profesorici zgodovine mag. Sonji Škrlj Počkaj iskreno čestitamo!