V torek je potekalo že tradicionalno fazaniranje na naši šoli. Dijaki prvih letnikov so poskušali v štirih igrah dokazali, da so pripravljeni na srednjo šolo. V prvi igri so se preizkusili v hitrostnih spretnostih. Fantje so morali v čim krajšem času punce odrešiti sedmih ščipalk za perilo. V drugi igri so se pomerili v prepoznavanju. Dijaki so se razporedili nasproti dijakinjam, da so se jih dobro ogledale. Nato so punce dobile preveze čez oči, fantje pa so se med seboj pomešali. Punce so nato morale po otipu prepoznati svoj par. V tretji igri so se dijaki pomerili v vlečenju vrvi, zmagovalci pa so se nato pomerili še proti četrtim letnikom. Vsi vemo kdo je zmagal … Pri zadnji igri so se pomerili še pri prenašanju različno velikih listkov z usti. Ta igra jim je šla najtežje od rok. Kljub temu so se dijaki četrtih letnikov odločili, da so fazančki zadovoljivo pripravljeni na srednjo šolo, zato so jim dovolili zapriseči. Dijakom četrtih letnikov so obljubili, da jih bodo vedno spoštovali, da jim bodo vedno odstopili mesto v vrsti za malico…in če bodo 4. letniki lačni…bodo odstopil tudi malico, da bodo na hodniku vedno stali ob steni, da ne bo gneče za 4. letnike, da profesoricam in profesorjem ne bodo nikoli težili, razen ko se bo šlo za 4. letnike in podobno. Upamo, da se bodo svojih obljub tudi držali.

Galerija slik.

Lea in Ela, 4.b