V petek, 6. 12. 2019, smo se dijaki 3. letnika gimnazije udeležili tekmovanja Evrošola, ki je potekalo v Hiši EU v Ljubljani.

Tekmovanje je bilo sestavljeno iz dveh delov in sicer iz pisnega dela, kjer smo izkazali naše znanje o Evropski uniji na splošno ter debate. Vse debate so tekle na temo okolja in obnovljivih virov. Naša skupina je nasprotovala trditvi, da si Evropska unija lahko zagotovi varno in nizkoenergetsko prihodnost samo z razvojem jedrske enrgije. Naši nasprotniki so bili dijaki živilske šole Biotehniškega izobraževalnega centra iz Ljubljane. Debato sta med drugimi spremljla in ocenjevala tudi dr. Danijel Crnčec in Tanja Fajon.

Sodelovalo je 10 šol, sami pa smo dosegli četrto mesto. Za izlet v Strasbourg nam je tokrat zmanjkalo čisto malo.

Irma Alibabić, 3.a