Ali ste vedeli, da se belo pere na devetdeset?

Kaj imajo belo perilo, presunljiv roman ter kresnikova nagrada skupnega? Več, kot se zdi na prvi pogled.

V četrtek, 16. januarja, smo na Šolskem centru Postojna gostili slovensko pisateljico Bronjo Žakelj. Njen prvi roman z naslovom Belo se pere na devetdeset, ki je izšel pri založbi Beletrina, je med bralce ponesel ganljivo pripoved o brezskrbnem, sončnem otroštvu, ki so ga iznenada presekali pretresljivi dogodki. Navdihujoča zgodba o odraščanju, osebnostni rasti ter izgubi bližnjih je očarala mnogo bralcev in literani prvenec Bronje Žakelj je bil nagrajen s kresnikom za najboljši slovenski roman z letnico izida 2018.

Med pogovorom s pisateljico, ki je, ne glede na kompleksnost teme, ostal sproščen, smo imeli enkratno priložnost bolje spoznati ozadje nastanka romana in avtorici postaviti vprašanja, ki so se nam porodila med branjem. Pisateljici Bronji Žakelj smo čestitali za vse dosedanje uspehe in ji zaželeli še veliko ljubezni ter veselja do pisanja v prihodnosti.

Lea Kalister