Spoštovani,

v nadaljevanju vam posredujemo urnike za zaključne letnike. Na priprave na maturo je obvezna prijava, ki jo najdete na spodnji povezavi. Prijavite se najkasneje do četrtka, 14. 5. 2020, do 12.00. Prijava je nujna zaradi organizacije pouka, pri čemer je potrebno nujno upoštevati vsa higienska priporočila, ki jih je pripravil NIJZ.

Prosimo vas, da se v času pouka  zadržujete v predvidenih učilnicah in se čim manj gibate po šoli.

Tajništvo šole

Tajništvo šole bo odprto v  času uradnih urah, to je med 10.00 in 11.00 uro ter med 12.00 in 13.00 uro. Prosimo, da se uradnih ur držite in pri vstopu v tajništvo upoštevate vse varnostne zahteve.  Zaželeno je, da čim več aktivnosti urejate po e-pošti. Zahteve za morebitna potrdila o šolanju posredujte na e-naslov info@scpo.si, da vam jih pravočasno pripravimo.

Šolska knjižnica

Zaradi zagotavljanja varnosti bo vstop v šolsko knjižnico omejen na eno osebo (obvezna maska). Gradivo si boste lahko izposodili le po predhodnem naročilu na e-naslov: scpo.knjiznica@gmail.com. Prosti dostop do gradiva do nadaljnjega ne bo mogoč. Prevzem gradiva je možen v času uradnih ur, to je med 10.00 in 11.00 uro ter med 12.00 in 13.00 uro.

Sprememba šolskega koledarja

MIZŠ je sprejelo nekaj popravkov šolskega koledarja. Vse ocene morajo biti zaključene do 22.5. 2020, ko je tudi zaključna konferenca. Razdelitev spričeval bo v ponedeljek, 25. 5. 2020, ob 13.00. Spričevala vam bodo razdelili razredniki.

Bistveni novosti letošnjega šolskega leta sta:

1. dijaki zaključnih letnikov lahko opravljajo po zaključku pouka dva predmetna izpita (višanje ocen). Datuma sta: 27. in 28. 5. 2020. Prijave na izpita boste oddali razrednikom, 25..5. 2020.  Izpita bosta na šoli, predvidoma ob 9.00. Razporedi učilnic bodo določeni naknadno.
  2. dijaki zaključnih letnikov, ki imajo zaključene negativne ocene, imajo letos dodatni izpitni rok za popravne izpite. En popravni izpit lahko dijak opravlja v času dopolnilnih izpitov, to je 28. 5. 2020. V primeru, da ima dijak samo en popravni izpit in ga uspešno opravi, lahko pristopi k spomladanskemu roku SM oz. POM.  Tudi na ta rok se bodo dijaki lahko prijavili 25.5. 2020.

Navodila za dijake 3. E in F razreda

Dijaki zaključnih razredov poklicnega izobraževanja morajo imeti zaključene ocene do 28. 5. 2020. Zaključna konferenca bo v petek, 29.5.2020 ob 10.00. Razdelitev spričeval bo istočasno  z razdelitvijo spričeval zaključnega izpita. Dijakom 3. E in 3. F se ni potrebno prijavljati na priprave na zaključni izpit preko zgornjega spletnega obrazca.

Popravni izpiti bodo v torek in sredo. 2. in 3. 6. 2020. Prijavnice bodo dijaki oddali v četrtek, 28.5. 2020 razredniku.

Vse dijake obveščamo, da je šolski klub do nadaljnjega zaprt.

Splošna, poklicna matura in zaključni izpit 2020

Informacije o poteku SM, POM in ZI bodo dijakom posredovane naknadno.

Vsem dijakom želimo uspešen zaključek šolskega leta

Postojna, 12. maj 2020