1. oktobra 2018, smo tudi v Postojni obeležili začetek meseca ozaveščanja o raku dojk in rodil. Članice društva za ozaveščanje o nevarnosti tovrstne bolezni, so v centru Postojne pripravile stojnico, kjer so se mimoidoči lahko poučili o bolezni in bodo tako v prihodnosti bolj pozorni na znake, saj lahko zgodnja odkritja raka dojk preprečijo nevarno širjenje le-tega. Tudi dijaki 2.a, gimnazije šolskega centra Postojna smo se udeležili ozaveščanja. Naša naloga je bila krašenje dreves v parku s pleteninami rožnatih barv, ki prav gotovo pritegnejo pozornost in pričajo o vse pogostejši bolezni žensk. Sodelovanje v projektu so nam omogočile gospa Klara Kresevič Bajec, ki je tudi sama aktivna članica društva, direktorica šolskega centra Postojna, gospa Helena Posega Dolenc in razredničarka, gospa Marinka Gabriel. Priložnost, ki nam je bila ponujena smo z veseljem sprejeli. Hvaležni smo, da smo se imeli tudi sami možnost poučiti o tako pogosti obliki raka, saj lahko koristi neposredno nam ali pa komu drugemu, ko bomo prispevali k širjenju te zavesti.

Dijaki 2. A razreda