Letos je maturo v spomladanskem roku prvič v celoti opravljalo 72 gimnazijcev, uspešnih je bilo 66 oz. 91,7%.

Imamo 5 zlatih maturantov.

Dva na Šolskem centru Postojna:

• Edita Zabukovec, ki je dosegla 31 točk. Pri matematiki na osnovni ravni je bila tudi ena od štirih kandidatov v Sloveniji, ki so dosegli 100%.
  • Jure Mihelčič Žnidaršič, ki je dosegel 31 točk.

Kar 3 zlate maturante imamo na dislocirani enoti Ilirska Bistrica in sicer:

• Laura Fatur, ki je dosegla 32 točk,
  • Karmen Frank, ki je dosegla 31 točk,
  • Anja Tomažič, ki je dosegla 30 točk.

Poleg omenjenih sta še dve dijakinji iz DE Ilirska Bistrica dosegli po 29 točk in sicer Tjaša Uljan in Nika Česnik.  Imamo tudi dijaka z 28 točkami  to je Anže Štritof in dve dijakinji s 27 točkami to sta Tjaša Nadoh in Ivana Hreščak, kar je vse odličen uspeh.

Noben dijak ni mature padel v celoti, 6 dijakov ima po en ali dva popravna izpita.

Splošni uspeh maturantov na Šolskem centru Postojna je 20,8 točk, v Sloveniji pa 20,2 točke.

Od 8 dijakov naše šole, ki so ob poklicni maturi opravljali še izpite iz posameznih predmetov splošne mature, je bilo uspešnih 7 ali 87,5% dijakov.

Čestitke vsem maturantom.

Dora Tomaduz