Na naši šoli je v soboto, 12. 3. 2022, potekalo državno tekmovanje mladih zgodovinarjev. Šolskih tekmovanj se je udeležilo več kot 2000 dijakov, na državni ravni pa 292. Prišli so v spremstvu 96 mentorjev in so zastopali 59 gimnazij in 44 srednjih tehniških šol.

Dogodek so otvorili pomočnik ravnateljice Gorazd Brne, direktorica občinske uprave Marina Rebec, ter predsednica društva učiteljev zgodovine Elissa Tawitian. Prva in zadnja točka otvoritvene slovesnosti pa je pripadla dijakinji 3. letnika naše gimnazije Tari Meti Gärtner, ki nam je odpela dve pesmi.

V tekmovalnem delu so se morali dijaki izkazati na pisnem delu, ki je preverjal poznavanje druge svetovne vojne, po kosilu pa so se ekipe sestavljene iz treh dijakov podale na pet točk v Postojni in pokazale znanje o preteklosti našega mesta.

Veseli nas, da nam je po dveh letih brez tekmovanj »v živo«, tudi vreme postreglo z obilico sonca. Terensko delo je tako potekalo v prijetnem vzdušju, ki ga niti hladen veter ni mogel pokvariti.

REZULTATI:

EKIPNO