Naša šola je v letošnjem šolskem letu prvič sodelovala v projektu Teden pisanja z roko, ki je potekal od 22. do 26. januarja 2024.
Projekt organizira Društvo Radi pišemo z roko; organizatorji so zapisali takole:

»Namen Tedna pisanja z roko je ozavestiti mlajše in starejše o pomenu pisanja z roko, ga spodbuditi, vzpostaviti družbeno pozitiven odnos do pisanja z roko, poudariti pomen razvoja individualnosti, vplivati na razvoj fine motorike pri mlajših in starejših ter izraziti spoštovanje in naklonjenost, saj je pisanje z roko bolj osebno.«

Letošnja tema: “ZAPISI ČASA O NAS”
Koordinatorica Mirjam Pangos je k izvedbi projekta povabila 1. letnik programa predšolska vzgoja in s profesoricama Ines Bunić Mohorič in Valentino Škrlj Fatur izvedla medpredmetno povezavo. Nastali so čudoviti izdelki, ki krasijo vhod v knjižnico.

Mirjam Pangos, univ. dipl. bibl. in prof. slov.