Select Page

Zlata knjiga dosežkov

Dijaki naše šole se množično udeležujejo različnih tekmovanj in natečajev ter na njih dosegajo izjemne rezultate. Na njihove dosežke smo izredno ponosni. V nadaljevanju so predstavljena le prva mesta na državnih in mednarodnih tekmovanjih ter natečajih naravoslovnega, družboslovnega, tehniškega in športnega značaja.

2017/18

Jan Debevec – bronasto priznanje za projekt Sekljalnik vej

Klemen Vampelj – srebrno priznanje za projekt Večstopenjsko orodje

Luka Nikolič  priznanje za najbolj perspektivno podjetniško idejo Glukagen v okviru projekta Spodbujanje razvoja kompetenc pri mladih

Tjaša Vičič – 3. mesto na državnem zunanjem prvenstvu v lokostrelstvu v disciplini goli lok

Ria Ileršič – 1.mesto na državnem zunanjem prvenstvu v lokostrelstvu

Matej Godeša – 1. mesto na državnem zunanjem prvenstvu v lokostrelstvu v disciplini sestavljeni lok

Saša Barrila – zlato Cankarjevo priznanje in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz računovodstva na osnovni ravni

Iva Agatić – 2. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz računovodstva na osnovni ravni

Eva Pakiž – 1. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz računovodstva na višji ravni

Matevž Ravšelj – 3. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz računovodstva na višji ravni

Ožbej Plos – zlato priznanje na državni ravni iz tehniškega risanja

Irenej Tornič – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz matematike

Edita Zabukovec – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz španščine

Jure Mihelčič Žnidaršič – slovenski podprvak z zlatim priznanjem na državnem tekmovanju iz angleščine in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike

Anej Ogrizek – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz geografije in uvrstitev na balkansko geografsko olimpijado, kjer je osvojil bronasto odličje; zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike

Jaka Strohsack – 2. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz matematike


2016/17

Anej Ogrizek – zlato priznanje iz geografije

Jaka Strohsack – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz matematike

Matija Stražišar – zlato priznanje na državnem tekmovanju PIKO

Angie Logar – 1. mesto na državnem tekmovanju iz znanja ekonomije

Urška Likon, Eva Pakiž, Brigita Štembergar in Nejc Tomažič – ekipno 1. mesto na državnem tekmovanju iz znanja računovodstva

Ivana Hreščak – evropska prvakinja v pospešenem šahu

Anja Tomažič in Tjaša Uljan – zlato priznanje na bralnem e-tekmovanju iz italijanščine Il topo di biblioteca.

Rok Rutar – zlata Preglova plaketa na državnem tekmovanju iz kemije

Gašper Perovič – zlato priznanje na državnem tekmovanju dijakov srednjih tehniških in strokovnih šol v znanju matematike

Urban Celin – zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine

Jana Frank – zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine

Leon Batagelj – 1. mesto na državnem prvenstvu v igranju na diatonično harmoniko

Blaž Dodič – 1. mesto na natečaju Primorskega numizmatičnega društva za oblikovanje spominskega kovanca ob 70. obletnici vrnitve Primorske k matični domovini

Denis Pašić – 1. mesto na svetovnem kadetskem prvenstvu v kegljanju v kategoriji U18

Žiga Požar – 1. mesto na državnem kadetskem prvenstvu v sprintu za kegljače do starosti 18. let

Matej Križman in Krištof Marcijuš – 1. mesto na nacionalnem video natečaju “Jej lokalno, misli globalno!” in 3. mesto na evropskem video natečaju, ki je potekal v okviru projekta EAThink2015


2015/16

Katarina Černač – zlato Vegovo priznanje

Špela Šajn – zlato priznanje na tekmovanju Nemška bralna značka

Urška Modic – zlato priznanje na tekmovanju Nemška bralna značka

Ožbej Plos – zlato priznanje na državnem tekmovanju PIKO

Angie Logar – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz znanja računovodstva (višji nivo)

Elizabeta Vasileva – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz ekonomije (razvoj in delovanje gospodarstva)

Teja Tomažič – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz ekonomije (razvoj in delovanje gospodarstva)

Ria Ileršič – prva nagrada na natečaju Simbioza

Žiga Zalar – 1. mesto na evropskem mladinskem prvenstvu v bowlingu

Erik Kandare – 1. mesto na državnem prvenstvu v streljanju z zračno puško

Tina Hren – svetovna prvakinja v kegljanju v mešanih parih

Patrik Benčina,Tadej Gantar, Luka Gregorn, Luka Poženel in Tevž Sedmak – nagrada za NAJ STORITEV 2016 na Ustvarjalnikovih StartUp dnevnih socialnih inovacij.

Eva Štefančič – zlato priznanje na bralnem e-tekmovanju iz italijanščine Il topo di biblioteca

Eva Štefančič, Monika Iskra, Lara Dujc, Nina Renko, Karin Ujčič in Saranda Zogaj –zlato priznanje na bralnem e-tekmovanju iz španščine

Žiga Požar – zlata medalja in naslov svetovnega prvaka na svetovnem prvenstvu v kegljanju v disciplini mešanih dvojic

Klara Brozina – zlato priznanje na državnem srednješolskem bralnem tekmovanju v nemškem jeziku EPI Lesepreis

Jana Frank, Leon Batagelj in Anja Tomažič – nagrajenci 16. državnega srednješolskega natečaja za najboljši haiku v slovenskem jeziku

Barbara Škrlj – nagrajenka 16. državnega srednješolskega natečaja za najboljši haiku v nemškem jeziku

Špela Pugelj – zlato Cankarjevo priznanje na državnem tekmovanju iz slovenščine


2014/15

Maja Gustincic – zlato priznanje na državnem bralnem tekmovanju v nemškem jeziku EPI Lesepreis v srednji šoli

Žiga Požar – kot clan slovenske reprezentance svetovni podprvak na svetovnem kadetskem prvenstvu v kegljanju

Matej Fajdiga – zlato priznanje iz matematike na državnem tekmovanju srednjih tehniških in strokovnih šol

Špela Pugelj – zlato Cankarjevo priznanje

Monika Iskra, Leja Logar, Urša Gombac, Eva Možina, Kaja Ujcic – zlato priznanje na bralnem e-tekmovanju iz španšcine

Jaka Strohsack – zlato priznanje iz znanja matematike

Matjaž Rešeta – zlato priznanje iz znanja matematike

Manca Kužnik – zlato priznanje v tekmovanju iz logike

Angie Logar – 1. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz znanja racunovodstva na osnovnem nivoju in ekipno 1. mesto na državnem tekmovanju iz znanja racunovodstva

Nataša Gregorec – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz znanja racunovodstva na osnovnem nivoju in ekipno 1. mesto na državnem tekmovanju iz znanja racunovodstva

Eva Premrov – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz znanja racunovodstva na višjem nivoju

Eva Premrov, Tina Debevec, Sabina Baranja – Gosarjeva nagrada 2015 v kategoriji dijaška raziskovalna naloga

Živa Dekleva, Urška Modic, Vita Stražišar, Ksenija Šabec, Špela Šajn, Marko Bizjak, Maja Vodopivec – zlato priznanje v bralnem tekmovanju EPI LESEPREIS iz nemšcine

Maja Žnidaršic – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz financne pismenosti

Rebeka Malkoc – 1. mesto na bralnem tekmovanju iz anglešcine v organizaciji Centra Oxford

Luka Škrlj, Aleš Kaluža – 1. mesto na tekmovanju v igranju poslovne igre

Katarina Cernac, Urban Mislej, Tajda Tornic, Jan Otonicar – zlato priznanje iz znanja geografije

Katarina Cernac – bronasta medalja na mednarodni geografski olimpijadi


2013/14

Katarina Cernac – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike

Luka Perovic – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz racunalništva

Janja Kovacic – 1 .mesto na mladinskem državnem prvenstvu v bowlingu

Špela Pugelj – zlato Cankarjevo priznanje

Petra Brlogar – zlato priznanje za izdelavo knjižne kazalke in ekipno 1. mesto na državnem tekmovanju iz računovodstva

Aljaž Klancar – 1. mesto na državnem tekmovanju iz racunovodstva

Tilen Ule – 1. mesto na državnem tekmovanju iz racunovodstva

Aljaž Cesnik, Luka Merlak, Jan Franetic – zlata nagrad za 1. mesto na nagradnem natecaju za izobraževalne institucije z naslovom: Projekti, izdelani s programsko opremo Creo

Urša Gombac, Eva Možina, Tjaša Drožina, Kristina Šlosar – zlato priznanje na bralnem e-tekmovanju iz španšcine

David Bogataj – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz geografije


2012/13

Inke Alenka Harbig – priznanje in nagrada na natecaju društva za Združene narode za Slovenijo

Anja Dolenc – 1. mesto in zlato priznanje na državnem tekmovanju iz racunovodstva

Eva Premrov – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz racunovodstva

Ana Sedmak – zlato Cankarjevo priznanje

Darja Oražem – zlato Cankarjevo priznanje in ekipno 1. mesto na državnem tekmovanju iz ekonomije – sodobnega gospodarstva in ekipno 1. mesto na državnem tekmovanju iz racunovodstva

Ammar Karadžic – zlato priznanje na tekmovanju za nemško bralno znacko

Anja Dolenc – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz sodobnega gospodarstva

Antonio Dimitrov – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz sodobnega gospodarstva

Blaž Bortolato – prvo mesto na državnem tekmovanju dijakov srednjih tehniških in strokovnih šol v znanju matematike

Nik Čekada – zlata nagrada za 1. mesto na nagradnem natecaju za izobraževalne institucije z naslovom: Projekti, izdelani s programsko opremo Creo

Miha Nahtigal – 1. mesto na državnem tekmovanju iz geografije in udeležba ter diploma z mednarodne geografske olimpijade v Kjotu na Japonskem

Erik Kandare – v ekipi državnih prvakov v kategoriji kadetov na državnem prvenstvu v streljanju z zracnim orožjem

Gašper Blažek – državni prvak v športnem plezanju za neregistrirane plezalce

Gregor Šajn – 1. mesto na natecaju Obrazi Evrope za najboljši video posnetek, ki je potekal v okviru projekta MinglEU

Sara Guzelj – 1. mesto na natecaju za najboljši srednješolski haiku


2011/12

Mihael Švigelj – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike

Ana Sever – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike

Robin Ulaga – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike

Blaž Bortolato – prvo mesto na državnem tekmovanju dijakov srednjih tehniških in strokovnih šol v znanju matematike

Staša Frank, Anja Moran in Kristina Šlosar – ob mednarodnem letu kemije na zakljucni prireditvi na sedežu univerze v Mariboru so prejele nagrado za najboljšo predstavitev projektne naloge Molekula meseca

Jan Marolt – osvojil 1. mesto in postal državni prvak v veleslalomu za srednješolce v kategoriji nekategoriziranih smucarjev starejših dijakov, na Rogli

Aljaž Klancar – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz racunovodstva, osnovni nivo

Ula Umek – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz racunovodstva, višji nivo

Ana Simšic, Urša Šepec in Danijela Cole – 1. mesto na državnem natecaju Evropa v šoli

Jaka Žnidaršic, Simon Kebe, Uroš Opeka, Žiga Loncar, Aljaž Drobnic, Andraž Simcic – zlata nagrada za 1. mesto na nagradnem natecaju za izobraževalne institucije z naslovom: Razvojno-tehnološki projekti, izdelani s programsko opremo Pro/ENGINEER

Patrik Ceglar – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz anglešcine za gimnazije

Ines Šestan, Kristina Šlosar, Tadeja Logar – 1. mesto na bralnem tekmovanju iz španšcine v organizaciji centra Oxford

Tadeja Logar – 1. mesto na bralnem tekmovanju iz italijanšcine v organizaciji centra Oxford

Miha Nahtigal – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz geografije in udeležba na mednarodni geografski olimpijadi v Nemciji


2010/11

Martin Otonicar – 1. mesto na državnem tekmovanju v cestnem kolesarstvu

Jakob Janežic Uroda – zlato priznanje na bralnem tekmovanju srednješolcev v nemšcini

Anja Dolenc – 1. mesto na državnem tekmovanju iz znanja racunovodstva

Tina Maver – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz anglešcine

Blaž Bortolato, Alen Koric, Blaž Kalister – zlato priznanje na državnem tekmovanju dijakov srednjih tehniških in strokovnih šol v znanju matematike

Ana Sedmak – zlato Cankarjevo priznanje

Lara Raspor – zlato priznanje na državnem tekmovanju srednješolcev iz znanja biologije

Julijana Šajina – 1. mesto na bralnem tekmovanju iz italijanšcine v organizaciji centra Oxford

Katarina Penko, Petra Tomažic in Ana Penko – 1. mesto za raziskovalno nalogo na Srecanju srednješolskih raziskovalk in raziskovalcev novejše zgodovine Slovenije v okviru mednarodnega tekmovanja EUSTORY

Nina Štemberger, Špela Fidel – 1. mesto za vizualne izdelke na bralnem tekmovanju iz italijanšcine v organizaciji centra Oxford


2009/10

Špela Kranjec, Živa Muhic, Natalija Otonicar – 1. mesto na državnem tekmovanju srednjih šol v streljanju s serijskim zracnim orožjem

Ana Sever – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz matematike za gimnazijce

Blaž Bortolato, Ula Umek in Alan Koric – zlata priznanja na državnem tekmovanju dijakov srednjih tehniških in strokovnih šol v znanju matematike

Dejan Ravšelj – zlato priznanje na tekmovanju iz znanja ekonomije

Lara Tomšic – zlato priznanje na državnem tekmovanju srednješolcev iz znanja biologije

Ana Sever, Metka Petric, Robin Ulaga, Daša Kocjancic – zlata priznanja na državnem tekmovanju iz logike

Robert Kruh, Odineja Ratek, Irma Hermina Klemenc – 1. mesto na bralnem tekmovanju iz italijanšcine v organizaciji centra Oxford

Dejan Ravšelj – 1. mesto na bralnem tekmovanju iz anglešcine v organizaciji Centra Oxford

Tadeja Logar – zlato Cankarjevo priznanje


2008/09

Robin Ulaga – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike

Blaž Šelj – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike

Meta Cosic – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike

Ana Maticic – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz logike

Anja Pugelj – 1. mesto na bralnem tekmovanju iz španšcine v organizaciji centra Oxford

Gašper Štajnrajh – 1. mesto na bralnem tekmovanju iz anglešcine v organizaciji Centra Oxford


2007/08

Ekipno 1. mesto na drtavnem tekmovanju v streljanju s serijskim zracnim orotjem

Ekipno 1. mesto na univerzitetnem drtavnem tekmovanju v streljanju

Hana Lozej – zlato priznanje na drtavnem tekmovanju iz gospodarskega poslovanja

Luka Dvordcak – zlato Cankarjevo priznanje

Jernej Ekar – zlata plaketa na drtavnem tekmovanju iz kemije

Bogdan Virant – 1. mesto na bralnem tekmovanju iz anglešcine v organizaciji Centra Oxford

Tina Furlan – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz španšcine


2006/07

Ana Maticic – zlato priznanje na drtavnem tekmovanju iz logike in ekipno 1. mesto na državnem prvenstvu v lokostrelstvu

Sara Dudtar – 1. mesto na drtavnem tekmovanju v lokostrelstvu

Dejan Krebelj – zlato priznanje na drtavnem tekmovanju iz ekonomije

Melinda Kavalir – zlato priznanje na drtavnem tekmovanju iz matematike


2005/06

Niko Debeljak – najboljdi igralec na frankofonskem dnevu v Celju in ekipno 1. mesto na državnem tekmovanju iz ekonomije

Tanja Ostic – zlato priznanje na drtavnem tekmovanju iz gospodarskega poslovanja

Karmen Prodanovic – 1. mesto na drtavnem tekmovanju v streljanju s serijsko zracno puško in ekipno 1. mesto na državnem tekmovanju iz gospodarskega poslovanja

Ula Tomaduz – zlato priznanje na drtavnem tekmovanju iz francoskega jezika

Maja Mlakar – zlato Cankarjevo priznanje

Doris Slosu – zlato Cankarjevo priznanje

Katja Seratin – zlato Cankarjevo priznanje

Nejka Ritonja – zlato priznanje na državnem tekmovanju iz nemškega jezika