S ponosom in veseljem sporočamo, da sta našo šolo obiskala dva bivša dijaka, ki trenutno sodita v sam vrh Dunking Devils vragolij in sicer to sta člana DD SQUADGAŠPER NOVAK in JAN ŽNIDARŠIČ.

Svojo pot sta sicer začela na domačem dvorišču nato pa nadaljevala na naši šoli. Po zaključku šolanja, sta bila že oba vidna in pomembna člana Dunking Devilsov.

Sprva so bile na šoli, pri krožku akrobatke in zabijanja, ki sta ga vodila prof. Borovina Boris in prof. Marinka Gabriel,  le salte in še nekaj poskokov in osnovnega zabijanja  potem pa se je začelo…. Dih jemajoči skoki na koš, zabijanje preko glav množice, dvojne salte, nemogoče postavitve v zraku in dobesedno letenje v vseh mogočih pozah… Včasih smo se spraševali, če so znanstveniki kaj spregledali, ko so raziskovali gravitacijo, saj so bili naši fantje v zraku neverjetni in večkrat »skregani« z vsemi zakoni fizike.  Cela šola je z njimi na vsaki predstavi ali tekmi zadrževala dih potem pa vedno izbruhnila v huronsko ploskanje in vpitje. Noro vzdušje!!!! In lepi časi!!

V ponos mi je, da sta Jan in Gašper, vse do danes ohranila odnos z mano in našo šolo. Skupaj s celotno ekipo Dunking Devils, sta nam podarila tudi njihov trampolin. Žal mi je, da se je skozi leta vse manj rabil. Precej slabega nam je naredila korona ampak upanje umre zadnje in mogoče je na šoli še kakšen talent, ki ga bomo srečali pri Dunkingih.

Fanta sta kljub vsem uspehom skromna in kar me zelo veseli, vedno, če le imata čas, pripravljena priti na našo šolo. Tokrat nismo zabijali, smo pa skakali iz balkona na veliko blazino in počeli neumnosti na velikem trampolinuJ.

Gašper – bodoči profesor fizike in Jan – bodoči profesor športne vzgoje ter celotna vajina ekipa, SREČNO!!!!!!!! In res je kar pravite: “There’s one true direction UP!”

Spodaj si preberite Gašperjevo predstavitev tega, kaj vse naši »nori in super fantje« še počnejo poleg zabijanja.

Ponosna sem na njih in na to, da sem bila delček njihove poti.

Vabijo vas tudi v svoje vrste in na njihovi spletni strani, Fb ali Instagramu, si poglejte več o njih.  Se splača pa tudi obiskati kakšen njihov šov in doživeti dve uri čistega adrenalina in navdušenja! Prvi bo že 2. julija 2022 na Ljubljanici, drugi pa 3. in 4. septembra v Hali Tivoli, v Ljubljani!

V galeriji si poglejte še filmček in galerijo! Luštno je bilo in tistim, ki ste zamudili naše druženje je lahko žal.

MENTORICA: Marinka Gabriel, prof. ŠVZ

Gašperjev zapis:

DD Squad je skupina 6 fantov, ki smo se našli znotraj akrobatske skupine Dunking Devils.
Skupino sestavljamo: Gašper Novak, Jan Žnidaršič, Maks Veselko, Matevž Pogačar, Nik Schwarzmann in Peter Kokalj.

DD Squad je specializiran za kreacijo “akrobatskih stuntov”. Od ustanovitve leta 2018 so postali znani po celem
svetu kot inovativni akrobati, ki odkrivajo meje akrobacij postavljenih v najrazličnejša okolja.
Njihov moto je : »Imagine, create, send!« (zamisli, ustvari, skoči).
Zase pravijo da so skupina prijateljev, ki jih povezuje ljubezen do akrobacij in dogodivščin.

Med naše markatnejše dosežke štejejo:
največji trampolin na svetu, slovenski TikTok profil z največ sledilci, rekord v najvišji salti pri zabijanju …

Pred kratkim smo se vrnili iz snemanja v Los Angelesu, kjer smo za slovensko znamko trampolinov Akrobat posneli
reklamne videe. Tam smo srečali kar nekaj znanih obrazov iz akrobatskega in filmskega sveta, med drugimi:
Steve-o iz filma Jackass, Pasha Petkuns, Dominic Di Tomasso iz freerunning sveta, Eric Decker, Alex Warren,
Tanner Braungart, Drew Dirksen iz youtube sveta.

Ta trenutek se skupina pripravlja na izvedbo dogodka “Odbito na Ljubljanici 2.0”, ki se bo odvijal 2. julija
v centru Ljubljane. Dogodek bo obiskalo nekaj najboljših akrobatov in influencerjev na svetu.

DD Squad akrobacije si lahko ogledate na našem Youtube profilu ali pa na kompilaciji na tem linku:
DD Squad stunt series